Исследование рынка биомассы энергетических культур Украины

Компанія Енерго-Аграр прийняла участь в аналітичному дослідженні «Вивчення використання біомаси енергетичних культур енергетичних потреб» проводилось в лютому-серпні 2018 р. з метою оцінювання використання біомаси енергетичних культур для енергетичних потреб у Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській та Чернігівській областях та виявлення потенціалу ширшої співпраці з учасниками ринку біомаси в Республіці Білорусь.

В рамках дослідження експерти  PPV Knowledge Networks зібрали і проаналізували дані про обсяги Аналітичні дослідження — публічна презентаціябіомаси, доступної для енергетичних потреб, вздовж всього ланцюга вартості (від заготівлі сировини до споживання енергії з твердої біомаси), опитали учасників ринку щодо основних проблем та викликів. Також розглянули потенціал незадіяних, малопродуктивних (маргінальних) та деградованих земель, що можуть бути використані для вирощування багаторічних енергетичних культур. В дослідженні представлено успішні практики виробництва твердого біопалива (пелет), генерації тепла та електроенергії з біомаси, а також наявні агроенергетичні компанії, що вирощують енергетичні культури.

За результатами проведеного дослідження експерти підготували рекомендації щодо вирішення вузьких місць на ринку біомаси та представили потенційні шляхи співпраці з учасниками ринку біоенергетики Республіки Білорусь.

Це дослідження було проведено в рамках проекту технічної допомоги «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства» Програми територіального співробітництва Східного Сусідства (EaPTC) Білорусь-Україна, що співфінансується Європейським Союзом.

Автори: Володимир Воробей, Ярослав Мелех, Назарій Гудз.

Аналітичні дослідження — публічна презентація